Ostatni akord alpejskiego Pucharu Świata

PAP / ŁK

Od wtorku do niedzieli na trasach w niemieckiej miejscowości Garmisch-Partenkirchen najlepsi alpejczycy świata rywalizować będą o dwie Duże i pięć Małych Kryształowych Kul Pucharu Świata. Na wtorek przewidziano treningi zjazdu kobiet i mężczyzn.

We wcześniejszych zawodach padły rozstrzygnięcia w dwóch konkurencjach mężczyzn i trzech kobiet. Mała Kryształowa Kula w zjeździe już po raz trzeci przypadła Szwajcarowi Didierowi Cuche (poprzednio w 2007 i 2008), a w superkombinacji Austriakowi Benjaminowi Raichowi. Trzy, w zjeździe, supergigancie i superkombinacji, wywalczyła Amerykanka Lindsey Vonn.

W finale punkty otrzyma tylko czołowa "15", a nie "30", jak w pozostałych zawodach PŚ.

Do pojedynku o Wielką Kulę w klasyfikacji generalnej w sezonie 2009/2010 staną Benjamin Raich i Szwajcar Carlo Janka. Raich, który w ubiegłym sezonie przegrał zaledwie o dwa punkty z Norwegiem Akselem Lund Svindalem, teraz przed czterema kończącymi zawody konkurencjami wyprzedza Jankę o 46 pkt. Cuche traci do lidera 173, a Svindal 218 punktów.

Wśród kobiet wszystko wskazuje na końcowy sukces Lindsey Vonn. Nawiązać walkę z nią może jedynie Niemka Maria Riesch, którą Amerykanka wyprzedza o 245 pkt.

W slalomie gigancie na dwóch czołowych miejscach znajdują się imienniczki - Niemka Kathrin Hoelzl - 391 pkt oraz Austriaczka Kathrin Zettel. Dzieli je zaledwie 26 punktów. W slalomie prowadzi Maria Riesch. Ma 26 przewagi nad Zettel. Trzecia w klasyfikacji Francuzka Sandrine Aubert traci do Riesch 72 punkty.

Trzecie miejsce w czwartek może dać Austriakowi Michaelowi Walchhoferowi Małą Kulę w supergigancie. Tuż za nim w klasyfikacji plasują się Aksel Lund Svindal - strata 46 oraz Erik Guay (Kanada) - 69 pkt.

"Pole position" w slalomie gigancie okupuje Amerykanin Ted Ligety. Przed piątkowymi zawodami Ligety, triumfator tej konkurencji w 2008 roku, ma 352 pkt i wyprzedza Włocha Massimiliano Blardone - 309, Austriaków Marcela Hirschlera - 306 i Benjamina Raicha - 299 oraz Norwega Kjetila Jansruda - 254.

Walka o trofeum w slalomie rozstrzygnie się między prowadzącym Austriakiem Reinfriedem Herbstem i Francuzem Julienem Lizerouxem. Dzieli ich dystans 43 pkt. Miejsce na podium Austriaka eliminuje z walki Francuza.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ostatni akord alpejskiego Pucharu Świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.