"PB": Polacy kupują mieszkania za miliony

"PB": Polacy kupują mieszkania za miliony
(fot. Patrycja Malinowska / DEON.pl)
"Puls Biznesu" / PAP / drr

Blisko 600 apartamentów za co najmniej 1 mln zł sprzedano kraju w pierwszym półroczu - informuje "Puls Biznesu".

W pierwszym półroczu 2014 r. na pierwotnym i wtórnym rynku mieszkaniowym w całej Polsce zawarto blisko 69,3 tys. transakcji. To niemal o 10 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. - wynika z danych Cenatorium, firmy monitorującej transakcje na podstawie aktów notarialnych.

"Dane z pierwszych dwóch kwartałów 2014, wskazują na wzrost cen mieszkań w większości miast, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. To raczej stabilizacja po okresie znacznych spadków niż istotne odbicie" - mówi Mariusz Kurzac, dyrektor generalny Cenatorium.

Transakcji, w których za apartament należało wyłożyć co najmniej 1 mln zł, zawarto w pierwszym półroczu blisko 600. Średnia wartość "milionowego" apartamentu to nieco ponad 1,2 mln zł. Najwięcej takich transakcji zgarnęła Warszawa - ponad 20 proc.

"Deweloperzy optymistycznie patrzą w przyszłość i decydują się na kolejne inwestycje, bardzo wzrosła w ostatnim czasie liczba wydanych pozwoleń na budowę. Jednak do znacznych wzrostów cen nieruchomości jeszcze daleko. Naszym zdaniem nie wrócą już wartości jakie obserwowaliśmy w 2008 r." - mówi Mariusz Kurzac.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"PB": Polacy kupują mieszkania za miliony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.