Pentagon: 2 tys. żołnierzy w stanie gotowości ze względu na sytuację na Bliskim Wschodzie

Pentagon: 2 tys. żołnierzy w stanie gotowości ze względu na sytuację na Bliskim Wschodzie
Fot. PAP/EPA/HANNIBAL HANSCHKE
PAP / tk

Około 2 tys. amerykańskich żołnierzy zostało postawionych w stan podwyższonej gotowości ze względu na „zmieniającą się sytuację w sferze bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie” – poinformował we wtorek Pentagon.

Jak dodał, nie podjęto jednak jeszcze decyzji o rozmieszczeniu tych żołnierzy w regionie.

Dziennik "Wall Street Journal" podał w poniedziałek, powołując się na urzędników Pentagonu, że siły zbrojne USA wybrały ok. 2 tys. żołnierzy i przygotują ich do wysłania w celu wsparcia Izraela. Żołnierze mają pełnić funkcje pomocnicze i nie brać udziału w walkach.

Również we wtorek rzeczniczka Pentagonu Sabrina Singh powiedziała, że 6-miesięczna misja grupy uderzeniowej z lotniskowcem Gerald R. Ford, rozmieszczona w strefie odpowiedzialności Dowództwa Europejskiego Stanów Zjednoczonych, która zbliża się do końca, zostanie przedłużona.

W ostatnich dniach amerykańscy urzędnicy, w tym prezydent Joe Biden, wielokrotnie podkreślali, że nie mają zamiaru angażować swoich żołnierzy w konflikt Izraela z Hamasem. Odmawiali jednocześnie odpowiedzi na pytanie, czy zmieni się to, jeśli do konfliktu dołączy np. Iran.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Koprowicz

Będziesz tu, na ziemi, żyła krótko – czy w imię mistycznych znaków należy poświęcić własne życie, aby ratować cudze?

Zagłębiając się w beatyfikacyjne dochodzenie, ksiądz Jan Radlicz zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do obłędu. Kto decyduje...

Skomentuj artykuł

Pentagon: 2 tys. żołnierzy w stanie gotowości ze względu na sytuację na Bliskim Wschodzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.