Pierwsza porażka Jagiellonii Białystok

W jedynym niedzielnym meczu piłkarskiej Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała Jagiellonię Białystok 1:0. Zespół z Białegostoku przegrał pierwszy mecz w tym sezonie.

Jagiellonia chciała podtrzymać w Gdyni znakomitą passę, odnieść kolejne zwycięstwo i powiększyć przewagę punktową w ligowej tabeli. Ale gospodarze nie zamierzali ułatwiać piłkarzom z Białegostoku realizacji tego celu.

W pierwszej połowie to właśnie Arka stworzyła więcej sytuacji podbramkowych, ale Grzegorz Sandomierski bronił strzały m.in. Denisa Glaviny czy Wojciecha Wilczyńskiego.

Na początku drugiej części gry dwukrotnie próbował Mirko Ivanovski i znowu w jednym przypadku lepszy byl Sandomierski, w drugim natomiast piłka minęła bramkę. Wreszcie w 68 minucie kibice gospodarzy mogli się cieszyć z gola. Tadas Labukas precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Jagiellonii. Trzy minuty później mogło być 2:0, ale piłka po uderzeniu przez Josepha Mawayę trafiła w słupek.

W 77 minucie boisko musiał opuścić Ante Rozić. Chorwat zatrzymywał nieprzepisowo szarżującego Kamila Grosickiego i otrzymał drugi żółty, a w efekcie czerwony kartonik. Arka kończyła spotkanie w osłabieniu.

Ale pilkarze z Gdyni próbowali podwyższyć wynik. W 88 minucie wyprowadzili świetną kontrę. Labukas zagrał do Miroslava Bożoka, a ten huknął bez zastanowienia. Trafił w poprzeczkę. Arka wygrała 1:0, dla Jagiellonii była to pierwsza porażka w tegorocznych rozgrywkach.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
1:0 Tadas Labukas (68')