PKP Intercity: Od grudnia cztery nowe połączenia z polskich miast do Czech

PKP Intercity: Od grudnia cztery nowe połączenia z polskich miast do Czech
Fot. Markus Mainka / depositphotos.com
PAP / tk

Od grudnia br. pojawią się cztery nowe połączenia dziennie z Polski do Czech - poinformowało we wtorek PKP Intercity. Przewoźnik umożliwi podróż m.in. z Gdyni do Pragi, a czas przejazdu na tej trasie wyniesie ok. dziewięciu godzin.

Połączenia między Polską a Czechami zostaną uruchomione wraz ze zmianą rocznego rozkładu jazdy, czyli od grudnia br. Łącznie pojawią się cztery pary połączeń dziennie, które realizowane będą we współpracy z czeskim przewoźnikiem České dráhy - przekazało we wtorek PKP Intercity. Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity poinfoomował, że "nad projektem pracują wspólnie zespoły obu przewoźników".

DEON.PL POLECA

PKP Intercity dodało, że pociągi będą kursować w relacji Trójmiasto–Bydgoszcz–Poznań-Wrocław–Praga. Poza tymi miastami składy będą zatrzymywały się również w mniejszych ośrodkach, m.in. w Tczewie, Inowrocławiu, Gnieźnie, Lesznie i Kłodzku oraz w czeskich Pardubicach. Połączenia będą realizowane w godzinach porannych, popołudniowych oraz nocą - objaśnił przewoźnik.

Poinformował również, że podróż pociągiem z Wrocławia do Pragi zajmie poniżej czterech godzin, co - jak zaznaczono - jest czasem krótszym niż w przypadku połączenia autobusowego oraz podróży samochodem, z uwzględnieniem koniecznych postojów i natężenia ruchu w miastach. Czas przejazdu z Gdyni do Pragi wyniesie z kolei ok. dziewięciu godzin.

"Dzięki skoordynowaniu przez Ministerstwo Infrastruktury prac PKP Intercity i PKP Polskich Linii Kolejowych, jeszcze przed uruchomieniem połączeń zostanie poprawiona prędkość na linii kolejowej do Kłodzka i granicy w Międzylesiu" - poinformowano w komunikacie przewoźnika.

Zaznaczono też, że w obecnym rozkładzie jazdy do Czech można pojechać w ramach siedmiu połączeń dziennie z Warszawy i Katowic, sześciu z Krakowa, trzech z Rzeszowa, dwóch z Przemyśla i jednego z Wrocławia. Ponadto w sezonie letnim kursują dwie pary pociągów z miasta Bogumin w Czechach do Kołobrzegu, Łeby oraz na Hel.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Hannah Lynn

Przyszłość jeszcze nigdy nie wydawała się tak słodka

Holly Berry ma już wszystko – pracę, kochającego chłopaka, oszczędności na wymarzony dom. Gdy jednak nakrywa narzeczonego na zdradzie, musi się pożegnać z planem na stabilne życie.

...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

PKP Intercity: Od grudnia cztery nowe połączenia z polskich miast do Czech
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.