PL Kobiet: Muszyna lepsza w starciu gigantów

inf. wł./PR

Już w drugiej kolejce siatkarskiej Plus Ligi Kobiet doszło do pojedynku na szczycie. W Muszynie Muszynianka podejmowała BKS Aluprof Bielsko – Biała. Mistrzynie Polski pokonały zespół z Bielska – Białej 3-1 (-24, 20, 23, 25).

Czwartkowy mecz w Muszynie był bardzo zacięty. Niestety, obfitował również w wiele błędów popełnianych przez zawodniczki obu drużyn. Zaczął się fatalnie dla miejscowych. Po kilku minutach przegrywały one już 1-5. Trener Bogdan Serwiński wziął czas i po nim siatkarki Muszynianki zaczęły odrabiać straty. Doprowadziły do remisu 7-7, ale widać było, że ich gra pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Dość długo trwało zanim złapały właściwy rytm. Bielszczanki to wykorzystały i wygrały tę partię 26-24.

W drugim secie Muszynianka grała już swoje. Teraz z kolei sporo błędów popełniały siatkarki BKS-u. W trzeciej partii miejscowe zaczęły znakomicie. Prowadziły już nawet 12-5. Wydawało się, że zwyciężą jeszcze łatwiej niż w poprzednim secie. Ale po drugiej przerwie technicznej bielszczanki wróciły do gry. Eleonora Dziękiewicz pieknym atakiem doprowadziła do remisu 22-22. Końcówka należała jednak do Muszynianki. W wygraniu seta pomogła gospodyniom doskonale do tej pory spisująca się Dorota Świeniewicz, która w decydującym momencie posłała piłkę w aut, dając miejscowym zwycięski punkt.

Czwarty set to znowu wielkie emocje. Najpierw wysokie prowadzenie przyjezdnych, a później pogoń miejscowych. I w efekcie zwycięstwo 27-25.