PLK: Anwil jednodniowym liderem tabeli

W najciekawszym spotkaniu Polskiej Ligi Koszykówki PGE Turów Zgorzelec uległ Anwilowi Włocławek 80:88. Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez nowego szkoleniowca reprezentacji Polski Igora Griszczuka na jeden dzień (do zakończenia niedzielnego meczu Asseco Prokomu) objęła prowadzenie w tabeli.

Mecz w Zgorzelcu od pierwszych minut był niezwykle zacięty. Jako pierwsi większą przewagę uzyskali goście, na poczatku drugiej kwarty zdobywając 11. punktów i tracąc tylko jeden. Odpowiedź Turowa była natychmiastowa. Za sprawą rozgrywającego doskonałe zawody Justina Gray'a (34 pkt) gospodarze zdobyli 16 "oczek" wobec dwóch Anwilu i ponownie objęli prowadzenie.

Trzecia kwarta zadecydowała o wygranej włocławian. Podopieczni Griszczuka przed ostatnią częścią gry zdołali wypracować sobie ośmiopunktową przewagę, której gospodarzom nie udało się już odrobić.

PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 80:88 (22:24, 23:19, 14:24, 21:21)
Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 71:79 (14:17, 24:20, 22:20, 11:22)
PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 94:92 (19:16, 34:25, 26:17, 15:24)
Polonia 2011 Warszawa - Polpharma Starogard Gdański 67:89 (16:28, 22:29, 10:18, 19:14)