PLK: Asseco Prokom wygrał sezon zasadniczy

W ostatnim, zaległym meczu sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Koszykówki, którego stawką było pierwsze miejsce przed fazą play off, Anwil Włocławek przegrał z Asseco Prokomem Gdynia 73:78.

W pierwszej, dość wyrównanej połowie nieznaczną przewagę uzyskali goście, ale prawdziwe emocje rozpoczęły się po zmianie stron. Gospodarzy, którzy aby zdystansować rywali, musieli wygrać różnicą co najmniej 14 punktów, prowadzeni przez niezniszczalnego Andrzeja Plutę (15 pkt) i Mujo Tuljkovicia (14 pkt, 6 zbiórek) ruszyli do ataku i zdołali wywalczyć sobie przed ostatnią kwartą 8 "oczek" przewagi. Na więcej goście już nie pozwolili, pokazując graczom Anwilu siłę ćwierćfinalisty Euroligi. Prokom odrobił straty i ostatecznie wygrał mecz różnicą 5 punktów.

Anwil Włocławek - Asseco Prokom Gdynia 73:78 (16:19, 18:19, 24:12, 15:28)

W cieniu starcia możnych ligi rozegrano pierwsze spotkania fazy wstępnej play off. O prawo rywalizacji z pierwszą czwórką sezonu zasadniczego walczą do dwóch zwycięstw zespoły z miejsc 5-12.

PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 83:80 (18:11, 20:15, 19:26, 26:28)
AZS Koszalin - Stal Stalowa Wola 84:80 (31:7, 12:28, 14:29, 27:16)
Energa Czarni Słupsk - PBG Basket Poznań 82:81 (20:20, 26:19, 13:19, 23:23)
Polonia Azbud Warszawa - Znicz Jarosław 94:88 (24:26, 19:18, 24:16, 27:28)