PLK: Horror w Kołobrzegu, spadek Polonii 2011

Podczas 25. kolejki spotkań Polskiej Ligi Koszykówki poznaliśmy drugiego spadkowicza. Do drużyny Sportino Inowrocław dołączyli - mimo zwycięstwa w Kołobrzegu nad miejscową Kotwicą - młodzi koszykarze Polonii 2011 Warszawa.

Jak przystało na mecz o wszystko koszykarze Kotwicy i Polonii 2011 walczyli zażarcie do ostatnich sekund czwartej kwarty, a gdy 40 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia - w dogrywce. Co ciekawe gospodarze, aby zapewnić sobie utrzymanie, mogli nawet przegrać mecz 3 punktami, jednak w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry nie kalkulowali. W końcówce dodatkowych minut oglądaliśmy festiwal rzutów za trzy, jednak wynik nadal oscylował w granicach remisu. Na 16 sekund przed końcem dogrywki jeden rzut wolny wykorzystał Berisha i Polonia prowadziła 82:80. Po chwili tym samym odpowiedział Wichniarz. Więcej punktów już nie padło, a goście, choć wygrali, muszą przełknąć gorycz spadku z ligi.

Kotwica Kołobrzeg - Polonia 2011 Warszawa 81:82 (20:14, 18:26, 17:13, 18:20, 8:9)
PGE Turów Zgorzelec - Znicz Jarosław 112:85 (34:13, 37:17, 18:30, 23:25)
Energa Czarni Słupsk - Stal Stalowa Wola 74:60 (13:14, 18:25, 25:15, 18:6)
Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 78:79 (22:26, 24:13, 15:27, 17:13)
PBG Basket Poznań - Polonia Azbud Warszawa 69:66 (14:19, 19:14, 18:14, 18:19)