PLK: Polonia 2011 wciąż walczy o utrzymanie

inf. wł / ŁK

W środę dokończono 23. kolejkę rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki. W derbach Warszawy lepsi okazali się - walczący do końca o uniknięcie spadku z ligi - gracze Polonii 2011, którzy pokonali Polonię Azbud 93:86. Emocjonująca była końcówka spotkania w Słupsku.

Trzy kwarty spotkania Energi Czarnych Słupsk z PGE Turów Zgorzelec toczyły się pod dykstando gości. Dopiero w ostatniej części gry gospodarze rzucili się w pogoń za rywalami. W końcówce mieli szansę doprowadzić do dogrywki, ale "trójka" Mantasa Cesnauskisa była niecelna.

W derbach Warszawy mecz lepiej rozpoczęli gracze Polonii Azbud, prowadzącv po pierwszej kwarcie 10 punktami. Młodsza - tak pod względem stażu w najwyższej lidze rozgrywkowej, jak i wieku zawodników - ekipa "Czarnych Koszul" ambitnie odrabiała straty, by w decydującej kwarcie zapewnić sobie zwycięstwo. Polonia 2011 zachowała tym samym szanse na utrzymanie, ale musi wygrać pozostałe mecze - z bezpośrednim rywalem Kotwicą Kołobrzeg oraz Energą Czarnymi, a także liczyć na porażkę drużyny z Kołobrzegu w rywalizacji z Treflem Sopot.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 84:73 (21:19, 19:16, 20:19, 24:19)
Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 69:72 (17:16, 14:18, 14:22, 24:16)
Sportino Inowrocław - PBG Basket Poznań 52:87 (14:18, 11:30, 18:17, 9:22)
Polpharma Starograd Gdański - Stal Stalowa Wola 80:76 (21:15, 16:17, 23:16, 20:28)
Polonia Azbud Warszawa - Polonia 2011 Warszawa 86:93 (24:14, 20:26, 20:25, 22:28)