PLK: Wielkie emocje w Jarosławiu

inf. wł./PR

W jedynym poniedziałkowym meczu Polskiej Ligi Koszykówki Znicz Jarosław pokonał drużynę Stali Stalowa Wola 94:83 (21:21, 21:19, 19:20, 33:23). Mecz dostarczył niesamowitych emocji, a gospodarze wygrali dzięki wspaniałej serii rzutów za trzy w ostatniej kwarcie.

Przez większą część spotkania żaden z zespołów nie mógł odskoczyć na więcej niż 4-5 punktów. Jedynie na początku drugiej kwarty gospodarze objęli prowadzenie 33-22. Ale już po chwili koszykarze Stali zniwelowali stratę. I tak do czwartej kwarty trwała wyrównana walka.

Wtedy wspaniałą serią rzutów za trzy popisali się miejscowi. Najpierw Jeremy Chappell, a później czterokrotnie Keddric Mays trafiali zza linii 6,25 m. Na minutę przed końcem Znicz prowadził 88:83, swoją „trójkę” dołożył wówczas Zabłocki i skutecznie wybił z głowy gościom nadzieje na korzystny rezultat.