PLK: Wygrane Anwilu i Asseco Prokom

inf. wł / ŁK

Anwil Włocławek wygrał ze Zniczem Jarosław 72:68 na inaugurację 23. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. W drugim meczu Kotwica Kołobrzeg łatwo uległa Asseco Prokomowi Gdynia 57:103. Pozostałe spotkania rozegrane zostaną w środę.

Godpodarze przeważali od pierwszych minut spotkania i do przerwy mieli 21 punktów przewagi, pozwalając zespołowi Znicza rzucić zaledwie 20 "oczek". W trzeciej kwarcie goście wzięli się do odrabiania strat i przed decydującą częścią gry tracili zaledwie 7 punktów. W końcówce meczu po celnych rzutach Dariusza Wyki i Tomasza Zabłockiego przewaga Anwilu zmalała do zaledwie 3 punktów, ale jeden wolny trafiony w ostatnich sekundach przez Kamila Chanasa zapewnił gospodarzom zwycięstwo. Najskuteczniejszym zawodnikiem Anwilu był Dru Joyce - 16 punktów.

W drugim meczu koszykarze Asseco Prokomu Gdynia rozgromili na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg, mimo, że trener zespołu gości Tomas Pacesas pozwolił rezerwowym na dłuższy pobyt na parkiecie. Najwięcej punktów dla mistrza Polski zdobył Daniel Ewing - 18.

Zmiany w kalendarzu ligi sprawiły, że spotkania zaplanowane jako 23. kolejka odbywają się w kilka dni po meczach 24. kolejki.

Anwil Włocławek - Znicz Jarosław 72:68 (19:10, 22:10, 14:28, 17:20)
Kotwica Kołobrzeg - Asseco Prokom Gdynia 57:103 (13:29, 21:27, 7:18, 16:29)