Plus Liga: Delecta Bydgoszcz liderem rozgrywek

Siatkarze Delecty Bydgoszcz zostali liderem PlusLigi siatkarzy po 5. kolejce rozgrywek. Zespół trenera Waldemara Wspaniałego pokonał w środę Neckermanna AZS Politechnikę Warszawską 3:1 i skorzystał na wyjeździe na klubowe mistrzostwa świata PGE Skry Bełchatów, której spotkanie z Tytanem Domexem AZS Częstochowa zostało przełożone na 17 grudnia.

"Żadnego lekceważenia" - zapowiadał przed meczem z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli stołeczną drużyną Waldemar Wspaniały.

Jego siatkarze wzięli sobie te słowa do serca, bo w pierwszym secie ich przewaga nie była zagrożona. W drugiej partii lepsi byli przyjezdni, którzy prowadzili również na początku trzeciej. Wtedy na boisku po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się Piotr Gruszka i z jego pomocą bydgoszczanie rozstrzygnęli tę część gry na swoją korzyść. Czwarty set był najbardziej wyrównany, a zakończył wynikiem 29:27 dla Delecty. Po spotkaniu siatkarze z Warszawy mieli sporo pretensji do pracy sędziów. Ich zdaniem, kilka decyzji Katarzyny Sokół, która pełniła obowiązki pierwszego arbitra, wypaczyło wynik ostatniego seta i całego meczu.

Niespodziewanie dla miejscowych kibiców wielkich emocji dostarczył mecz Jastrzębskiego Węgla z Pamapolem Siatkarzem Wieluń. Znacznie wyżej notowani gospodarze stracili jeden punkt, wygrywając po tie-breaku 3:2. Za najlepszego na boisku (MVP) wybrano Rosjanina Pawła Abramowa z Jastrzębskiego Węgla, choć trzy punkty więcej (23 wobec 20) zdobył Mikołaj Sarnecki (Pamapol).

Spodziewanych emocji nie było natomiast w Kędzierzynie Koźlu, gdzie ZAKSA wygrała z Asseco Resovią 3:0, choć w pierwszych dwóch setach gra była dość wyrównana. Gospodarze zrewanżowali się tym samym za porażkę w półfinale play off w poprzednim sezonie.