Plus Liga Kobiet: Bez niespodzianki w Mielcu

inf. wł./PR

Nie było niespodzianki w jedynym poniedziałkowym spotkaniu siatkarskiej Plus Ligi Kobiet, Stal Mielec przegrała we własnej hali z MKS Dąbrowa Górnicza 1-3 (21, -16, -25, -14).

Na początku spotkania siatkarki z Dąbrowy szybko objęły sześciopunktowe prowadzenie. Ale po kilkunastu minutach gry było 15-15. Po drugiej przerwie technicznej to mielczanki były bardziej skuteczne i wygrały pierwszą partię do 21. Druga zaczęła się niemal identycznie jak pierwsza. Szybkie prowadzenie MKS-u 12-6 i znowu miejscowe zaczęły odrabiać straty. Tym razem jednak zbliżyły się na jeden punkt, ale na więcej nie pozwoliły im rywalki, które wygrały seta do 16.

Trzeci set był najbardziej emocjonujący. Znowu Stal musiała mozolnie odrabiać 4-5 punktową stratę. Udało się to pod koniec partii. Było 22-22. Później zabrakło trochę szczęścia i Stal przegrała 25-27. Zrezygnowane mielczanki kolejną partię oddały bez walki. Przegrały do 14.