Plus Liga Kobiet: Emocje w Dąbrowie

Po niezwykle zaciętym spotkaniu ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza przegrał w jedynym niedzielnym meczu Plus Ligi Kobiet z Aluprofem Bielsko - Biała 2-3 (25, -19, 13, -22, -16).

Bielszczanki szybciej mogły rozstrzygnąć losy pojedynku w Dąbrowie Górniczej, ale miały zbyt dużo momentów słabości. tak było np. w secie pierwszym, kiedy prowadziły najpierw 8-4, a później 21-16, by oddać inicjatywę rywalkom w końcówce tej partii. I przegrały do 25.

W drugim secie nie popelniły już takiego błędu. Po wypracowaniu sobie po pierwszej przerwie technicznej kilkupunktowej przewagi, utrzymywały ją do końca, wygrywając do 19.

Ale trzecia odsłona to popis miejscowych, które wprost rozniosły zespół z Bielska - Białej pokonując go do 13. Siatkarki z Dąbrowy poszły za ciosem, ale tylko na początku czwartego seta. Prowadziły już 11-4 i wydawało się, że powtórzy się sytuacja z partii poprzedniej. Ale nagle ubudziły się bielszczanki. Najpierw zdobyły 6 punktów z rzędu i było już tylko 9-11. A później konsekwentnie odrobiły straty i przejęły inicjatywę, zwyciężają do 22.

W tie breaku Energia mogła wygrać, bo prowadziła już 14-12. Ale rywalki zdołały doprowadzić do remisu, a decydujący punkt zdobyła Dorota Świeniewicz po trafieniu w sam narożnik pola dąbrowianek.