Plus Liga Kobiet: Wielkie emocje w Łodzi

inf.wł/PR

W poniedziałkowym meczu kończącym 14. kolejkę Plus Ligi Kobiet zespół Organiki Budowlanych Łódź pokonał PTPS Piła 3-2 (-19, 23, 14, -25, 12).

Siatkarki Budowlanych dokonywały w poniedziałek rzeczy niewiarygodnych. Po przegranej w pierwszym secie do 19, w drugim przegrywały już 12-18. Ale dzięki niesamowitej ambicji i woli walki doprowadziły do remisu 21-21. A w końcówce wykorzystały błędy pilanek i wygrały do 23. W trzeciej partii wyrównana walka trwała do stanu 12-12. Później zdekoncentrowane siatkarki PTPS-u traciły punkt za punktem. Skończyło się wynikiem 25-14 dla miejscowych.

Najbardziej zacięty był set czwarty. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać kilkupunktowej przewagi. Ale tym razem końcówka należała do drużyny z Piły. I początek piątej partii również. Zespół PTPS prowadził już 9-3. Aż tu nagle miejscowe znowu zaczęły dominować, przede wszystkim znakomicie zagrywały. I głównie przez kłopoty z przyjęciem przyjezdne straciły przewagę. Siatkarki Budowlanych wygrały tę partię 15-12, a caly mecz 3-2.