Plus Liga: Skra zwycięża w Olsztynie

inf. wł. / ŁK

Siatkarze AZS-u Olsztyn nie sprostali Skrze Bełchatów, przegrywając 1:3 (23, -20, -20, -20) w meczu 15. kolejki Plus Ligi. W drugim sobotnim spotkaniu Politechnika Warszawska uległa Pamapolowi Siatkarz Wieluń po zaciętej i emocjonującej walce 2:3 (-18, 20, 19, -21, -14).

Bełchatowianie udanie rozpoczęli mecz w Olsztynie, udanymi akcjami w bloku wychodząc na prowadzenie 4:1. Gospodarze zdołali jednak odrobić straty. W środkowej części seta to AZS lepiej prezentował się w walce na siatce, dzięki czemu uzyskał kilka punktów przewagi. Mistrzowie Polski byli bezradni, w końcówce zdołali wprawdzie dojść olsztynian na jeden punkt, ale decydująca akcja padła łupem "akademików".

Poirytowani takim obrotem sprawy siatkarze z Bełchatowa przeważali od początku drugiej partii, choć prowadzenie mistrzów Polski nie było duże i gospodarze doprowadzili do remisu, po 19. Końcówka seta w wykonaniu gości była jednak piorunująca. Dzięki doskonałej zagrywce Marcina Możdżonka Skra zdobywała punkt za punktem, by wygrać do 20. Wyrównana walka w trzecim secie trwała do drugiej przerwy technicznej. Później goście znów doskonale finiszowali, by ponownie zwyciężyć do 20. Taki sam wynik w czwartym secie - po bliźniaczo podobnym przebiegu partii - dał bełchatowianom zwycięstwo w meczu.

W Warszawie Pamapol wygrał pierwszego seta, ale kolejne dwa padły łupem Politechniki. Warszawianie prezentowali się dobrze i nic nie zapowiadało, by gości zdołali wywieźć ze stolicy punkty. A jednak... w czwartym secie ponownie zwyciężył Pamapol. W dramatycznej końcówce tie-breaka goście zachowali więcej spokoju i wygrali na przewagi.