Pływacki PŚ: Rekordy Hardy i Korzeniowskiego

PAP / ŁK

Amerykanka Jessica Hardy pobiła rekord świata, a Paweł Korzeniowski ustanowił nowy rekord Polski podczas zawodów pływackiego Pucharu Świata na krótkim basenie w Sztokholmie. Nieoczekiwanie słabo spisuje się Michael Phelps, ale jak sam zapewnia do stolicy Szwecji przyjechał jedynie sprawdzić formę.

Amerykanka Jessica Hardy poprawiła własny rekord świata na 50 m stylem klasycznym. Podczas eliminacji uzyskała czas 28,96. Osiemnasta w kwalifikacjach była Ewa Ścieżko - 31,65.

Paweł Korzeniowski uzyskał drugi wynik eliminacji na 200 m stylem dowolnym. Czasem 1.43,97 o dwie setne sekundy pobił dotychczasowy, własny rekord kraju. Szybszy od Korzeniowskiego był jedynie Brazylijczyk Nicolas Oliveira - 1.43,38.

Dobry rezultat sprawił, że Polak zrezygnował z występu na 100 m stylem motylkowym. Niespodzianką eliminacji w tej konkurencji było dopiero 11. miejsce Amerykanina Michaela Phelpsa.

Ośmiokrotny mistrz olimpijski z Pekinu nie przyjechał jednak do Sztokholmu po zwycięstwa - jak sam zapewnia, chce jedynie sprawdzić formę. Nie startuje w stroju najnowszej generacji, który będzie zabroniony od stycznia 2010 - zdecydował się już na występy w kostiumie zgodnym z przyszłorocznym regulaminem.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pływacki PŚ: Rekordy Hardy i Korzeniowskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.