PNA: Egipt ponownie najlepszą drużyną Afryki

Zespół Egiptu po zwycięstwie z Ghaną 1:0 zwyciężył po raz trzeci z rzędu w Pucharze Narodów Afryki. Jedyną bramkę w finałowym spotkaniu zdobyl w 85 minucie Gedo.

Niestety, finałowy mecz podobnie jak wiele wczesniejszych pojedynków w tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki nie zachwycił. Stroną przeważającą byli Egipcjanie, ale nie potrafili tego udokumentować trafieniem.

Wszystko zmieniło się w 70 minucie. Na boisku pojawił się Gedo, który zastapił Meteeba. Egipcjanin dotychczas wystąpił w narodowym zespole siedmiokrotnie i strzelił 5 bramek, w tym 4 właśnie w turnieju rozgrywanym na boiskach Angolii. "Faraonowie" przycisnęli i w 85 minucie doczekali się bramki. Doskonała zespołowa akcja na czele z Zidanem i wspaniałe wykończenie strzałem w długi róg wspomnianego Gedo dają Egiptowi zwycięstwo 1:0 i trzeci z rzędu tytuł najlepszego zespołu w Afryce.

Egipt - Ghana 1:0 (0:0)
1:0 Gedo (85')