PNA: Ghana pierwszym finalistą

inf. wł. / PR

Reprezentacja Ghany została pierwszym finalistą tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki. W decydującym o awansie meczu Ghanijczycy pokonali Nigerię 1:0.

Pierwszy z czwartkowych półfinałów stał na bardzo niskim poziomie. W całym spotkaniu warto wspomnieć o trzech sytuacjach. Pierwsza z nich rozstrzygnęła losy pojedynku. W 21 minucie Asamoah dośrodkował z rzutu rożnego, w idealnej sytuacji znalazł się Gyan, który po pięknej główce zdobył prowadzenie dla Ghany. Siedem minut później Odemwingie próbował uderzać z dystansu, piłka trafiła pod nogi Martinsa, a ten z 15 m w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać bramkarza Ghany Kingsona.  I to by było na tyle w pierwszej części gry. Z boiska wiało nudą, co ciekawe, jak na ten poziom rozgrywek. Brak zaangażowanie zwłaszcza ze strony Nigeryjczyków był zastanawiający.

Wzięli się oni do pracy dopiero w drugiej połowie. Raz po raz byli pod bramką Kingsona, ale klarownych sytuacji stworzyli jak na lekarstwo. Najlepszą zmarnował ponownie Martins. W 60 minucie znowu był sam na sam z Kingsonem, próbował pokonać go lobem, ale bramkarz Ghany zdołał wybić piłkę. Wynik nie zmienił się więc do końca meczu i piłkarze Ghany awansowali do finału.

Ghana - Nigeria 1:0 (1:0)
1:0 Gyan (21')