PNA: Kamerun i Zambia grają w ćwierćfinale

inf.wł/PR

W najbardziej wyrównanej grupie Pucharu Narodów Afryki do końca wszyscy walczyli o awans do ćwierćfinałów. Dzięki remisowi z Tunezją w kolejnej fazie zagra Kamerun, awansowała także Zambia po zwycięstwie z Gabonem.

Tunezja zaczęła doskonale. W 52 sekundzie meczu główką pierwszego gola zdobył Chermiti. Jeszcze przez 10 minut spotkanie było wyrównane, a później inicjatywę przejęli Kameruńczycy. W 30 minucie sędzia popełnił jeden z wielu błędów w tym meczu. Był to jednak błąd mogący zaważyć na losach spotkania. Tunezyjski bramkarz Mathlouth znalazł się poza linią pola karnego i tam po strzale jednego z rywali zatrzymał ręką zmierzającą w kierunku bramki piłkę. Według przepisów powinien dostać czerwoną kartkę, otrzymał tylko żółtą.

Ledwie zaczęła się druga połowa meczu, a Kamerun wyrównał. Eto'o wykorzystał świetne podanie Webo i było 1:1. Ale 16 minut później Tunezyjczycy prowadzili ponownie. Samobójczą bramkę strzelił Chedjou, który próbował podawać do bramkarza, ale Kameni nie wybił piłki. Na wyrównanie tym razem nie trzeba było czekać długo. W 64 minucie pięknym strzałem z ponad 20 metrów popisał się N'Guemo. Choć Kameruńczycy do końca cały czas atakowali, wynik już się nie zmienił.

W drugim meczu Zambia pokonała Gabon 2:1. W ćwierćfinale Kamerun zagra z Egiptem a Zambia z Nigerią.

0:1 Chermiti (1'), 1:1 Eto'o (47'), 1:2 Chedjou (63'), 2:2 N'Guemo (64')
Gabon - Zambia 1:2 (0:1)
0:1 Kalaba (28'), 0:2 Chamanga (62'), 1:2 Do Marcolino (83')