PNA: Niespodzianek ciąg dalszy, "Lwy" pokonane

"Nieposkromione Lwy", czyli ekipa Kamerunu, poległy już w pierwszym swoim występie w Pucharze Narodów Afryki. W środę w pojedynku grupy D przegrali z reprezentacją Gabonu 0:1 (0:1).

W 8 minucie spotkania Emana trafił w słupek bramki Gabonu. I była to najlepsza okazja dla Kameruńczyków w pierwszej połowie. Zbyt wielu tych okazji zresztą nie było. Rywale też nie stwarzali sytuacji seryjnie. Ale w 17 minucie potrafili wykorzystać fatalny błąd obrońców Kamerunu. Cousin przecisnął się z piłką między dwoma przeciwnikami i lekkim strzałem w lewy róg zdobył prowadzenie. Jak się okazało, było jedyne trafienie w spotkaniu.

Choć na początku drugiej części gry Kamerun mocno zaatakował, to bramki zdobyć nie zdołał. W doliczonym czasie gry Gabon mógł podwyższyć na 2;0, ale Kamerunczyków uratowała poprzeczka.

0:1 Cousin (17')