Podkarpackie: ponad 140 interwencji w związku z burzami

Podkarpackie: ponad 140 interwencji w związku z burzami
(fot. PAP/Darek Delmanowicz)
1 tydzień temu
PAP / ml

Ponad 140 razy interweniowali w poniedziałek od godz. 16 podkarpaccy strażacy w związku z burzami, które przechodzą nad regionem. W większości jest to wypompowywanie wody z zalanych piwnic i usuwanie z drogi powalonych konarów.

Jak powiedział PAP w poniedziałek po godz. 20 st. kpt. Michał Lech ze stanowiska kierowania podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, od godziny 16 odnotowano ponad 140 zdarzeń.

"Front burzowy powoli opuszcza nasze województwo. Na szczęście nie był tak silny, jak ten w ostatnich dniach. Nasze interwencje polegały głównie na udrażnianiu przepustów, wypompowywaniu wody oraz usuwaniu gałęzi z ulic" – dodał.

Najwięcej pracy strażacy mieli m.in. w powiatach: przemyskim, lubaczowskim, krośnieńskim i leżajskim.

St. kpt. Lech podkreślił, że w niektórych powiatach opadom deszczu towarzyszył porywisty wiatr, który uszkodził kilka poszyć dachowych. "Nie są to poważne uszkodzenia" – zaznaczył.

W poniedziałek po południu IMGW wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami z gradem dla woj. małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz kilku południowych powiatów Mazowsza. Mogą tam wystąpić także trąby powietrzne.

Zgodnie z tym ostrzeżeniem, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 50 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Miejscami może padać grad, niewykluczona jest możliwość przejścia trąby powietrznej. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Podkarpackie: ponad 140 interwencji w związku z burzami
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Podkarpackie: ponad 140 interwencji w związku z burzami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.