Podrożeją bilety Kolei Mazowieckich

Podrożeją bilety Kolei Mazowieckich
(fot. Bonvol / (CC BY 3.0) / Wikimedia Commons)
PAP / slo

Średnio o 5 proc. mają od nowego roku zdrożeć bilety Kolei Mazowieckich - poinformował w poniedziałek przewoźnik. Spółka tłumaczy, że musiała uwzględnić w cenie biletu wzrost inflacji i obecne warunki ekonomiczne.

Koleje Mazowieckie tłumaczą, że poprzednio podniosły ceny biletów w sierpniu 2011 r. - Od tego czasu do listopada 2013 roku włącznie inflacja wzrosła o 5,42 proc., co oznacza, że realne wpływy z tytułu sprzedaży biletów obecnie są o ponad 5 proc. niższe niż dwa lata temu - wskazał przewoźnik w poniedziałkowym komunikacie.

- Podniesienie cen biletów w okresie, kiedy pasażerowie szczególnie dotkliwie odczuwają utrudnienia w kursowaniu pociągów, spowodowane licznymi modernizacjami infrastruktury kolejowej, jest decyzją trudną - powiedział cytowany w komunikacie Kolei Mazowieckich członek zarządu i dyrektor handlowy spółki Dariusz Grajda.

Przewoźnik przeznacza wpływy z biletów na opłaty za dostęp do infrastruktury kolejowej, pokrycie kosztów amortyzacji środków trwałych i na wkład własny w inwestycje i modernizacje taboru.

DEON.PL POLECA

Koleje Mazowieckie należą do samorządu województwa mazowieckiego. Jak wynika z danych Urzędu Transportu Kolejowego, udział przewoźnika w rynku to 23,11 proc., co oznacza, że pod względem liczby przewiezionych od stycznia do października br. pasażerów jest to drugi co do wielkości przewoźnik kolejowy w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Podrożeją bilety Kolei Mazowieckich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.