Polacy pokonali gigantów halowego hokeja

(fot. PAP/Adam Ciereszko)

Po fantastycznej grze Polacy pokonali Niemców 3:2 (1:0) w czwartej kolejce fazy grupowej odbywających się w Poznaniu halowych MŚ w hokeju na trawie. Polacy z kompletem punktów (wcześniej wygrali z Namibią 10:0, Kanadą 7:1 oraz Australią 3:1) są liderami grupy 1.

Niemcy to giganci hokeja na trawie w wersji halowej. Triumfowali w dwóch dotychczas rozegranych mistrzostwach świata (2003, 2007). Czwartkowa porażka z Polakami była ich pierwszą przegraną w historii występów w halowych MŚ.

Biało-czerwoni grali w czwartek wyśmienicie. Doskonale spisywał się w bramce Mariusz Chyła, który kilka razy uratował nasz zespół w bardzo trudnych sytuacjach.

Pierwszą bramkę zdobył z krótkiego rogu w 16 min. Dariusz Rachwalski. Cztery minuty po przerwie ten sam zawodnik wspaniale rzucił się do bezpańskiej piłki w polu strzałowym i końcem kija wepchnął ją do siatki rywali. Trzeciego gola z rzutu karnego w 34 minucie zdobył Karol Szyplik.

Niestety, w samej końcówce Polacy popelnili kilka błędów w defensywie. Niemcy wykorzystali dwa z nich. Nasz zespół wygrał więc 3:2. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej nasz zespół zagra w piątek z Holandią.