Policja udostępniła nowe nagranie ze sprawcą podpaleń w Zamościu

Policja udostępniła nowe nagranie ze sprawcą podpaleń w Zamościu
(Fot. zamosc.policja.gov.pl)
PAP/Twitter/dm

Policja udostępniła nowe nagranie, które uchwyciło sprawcę w chwili podpalenia budynku sanepidu w Zamościu (woj. lubelskie). Uruchomiona została też całodobowa infolinia w sprawie informacji na temat podpalacza. Minister zdrowia wyznaczył 10 tys. zł nagrody dla osoby, która pomoże go wskazać.

Lubelska policja opublikowała nowe nagranie z monitoringu, które uchwyciło sprawcę w momencie podpalenia budynku zamojskiego sanepidu, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Widać na nim zamaskowanego mężczyznę - w czapce z daszkiem i maseczką na twarzy - który w rękach trzyma prawdopodobnie pojemnik z łatwopalną cieszą. Następnie, po wznieceniu pożaru ucieka z miejsca zdarzenia.

Lubelska policja opublikowała wcześniej nagrania z wizerunkiem sprawcy, które zarejestrowały moment podpalenia punktu szczepień na Rynku Solnym w Zamościu.

„Dla osób, które rozpoznają zarejestrowanego na publikowanym monitoringu mężczyznę lub też posiadają istotną wiedzę na temat przestępstwa uruchomiono specjalną całodobową linię telefoniczną. Informacje policjantom można przekazać dzwoniąc na numer 575 688 507” - przekazała w komunikacie st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Podczas rozmowy z PAP w czwartek rano powiedziała, że policja dostała już kilkanaście sygnałów dotyczących sprawcy podpaleń w Zamościu. - W dalszym ciągu trwają poszukiwania. Zgłoszenia cały czas napływają. Do tej pory dostaliśmy kilkanaście sygnałów na temat sprawcy podpalenia. Każdy z nich weryfikujemy i sprawdzamy. Są to nie tylko telefony z okolic Zamościa, ale również z Polski, np. z woj. pomorskiego. Należy zaznaczyć, że część zgłoszeń jest anonimowych - dodała Krukowska-Bubiło.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Zamościu minister zdrowia Adam Niedzielski określił te zdarzenia „aktem terroru”. Wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. zł za pomoc we wskazaniu sprawcy podpalenia stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz punktu szczepień w Zamościu.

PAP/Twitter/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Policja udostępniła nowe nagranie ze sprawcą podpaleń w Zamościu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.