Polska drużyna w finale mistrzostw Europy

PAP / ŁK

Polacy pokonali w półfinale Ukraińcow 3:2 i w niedzielnym finale drużynowych mistrzostw Europy w badmintonie zagrają w Warszawie z Duńczykami. Tym samym biało-czerwoni wywalczyli sobie prawo startu w mistrzostwach świata, które w maju odbędą się w Malezji.

Po raz pierwszy w historii drużynowych mistrzostw Europy Polacy awansowali do finału. W niedzielę o godzinie 14 walczyć będą z obrońcami tytułu - Duńczykami.

W sobotnim półfinale "biało-czerwoni" toczyli z Ukraińcami wyrównaną walkę w czterech grach, po których był remis 2:2. Dopiero w ostatnim decydującym pojedynku debel Adam Cwalina i Michał Łogosz szybko i zdecydowanie rozprawili się z parą Witalij Konow i Dmytro Zawadski 21:6, 21:12.

W drugim półfinale Duńczycy pokonali Niemców 3:0. W turnieju kobiet o złoty medal zagrają Dunki z Rosjankami, a o brązowy Holenderki z Niemkami.

Do drużynowych mistrzostw świata, które w maju odbędą się w stolicy Malezji Kuala Lumpur awansują tylko medaliści mistrzostw Europy.

Dwa lata temu, w holenderskim Almere, tytuł mistrzów Europy obronili Duńczycy, pokonując w decydującym pojedynku Anglików. W meczu o brązowy medal Polacy ulegli Niemcom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska drużyna w finale mistrzostw Europy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.