Polska gotowa na najazd piłkarskich turystów

Polska gotowa na najazd piłkarskich turystów
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / psd

"Polska jest gotowa na najazd piłkarskich turystów" - stwierdza w reportażu opublikowanym w czwartek, z okazji Euro 2012, szwedzka gazeta "Dagens Nyheter". Autor artykułu przejechał samochodem trasę z Berlina przez Poznań i Warszawę do Gdańska.

Pierwsza zmiana, jaką zauważa szwedzki dziennikarz, to znacznie lepsze drogi. Stwierdza, że jeszcze niedawno "dramat zaczynał się zaraz na polskiej granicy". W Poznaniu Szwed zauważa kolejkę po pamiątkowe monety wybite z okazji mistrzostw Europy w piłce nożnej, a w Warszawie - udekorowany piłkami Nowy Świat.

"Dagens Nyheter" opisuje znajdującą się pod Pałacem Kultury i Nauki strefę kibica, podziwia Stadion Narodowy, w stolicy zauważa jednak również tabliczki z napisem "objazd". W Gdańsku autor artykułu podziwia stadion oraz średniowieczne uliczki Starego Miasta, przypominając, że to z tego miasta wywodzą się były prezydent Lech Wałęsa oraz premier Donald Tusk.

Polscy kibice, z którymi rozmawia dziennikarz, są w większości optymistami i wierzą, że impreza będzie dla Polski sukcesem. Niektórzy wątpią, czy ogromne nakłady wydane przez państwo na organizację mistrzostw i infrastrukturę zwrócą się. Gazeta opisuje również problemy związane z budową dróg.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Polska gotowa na najazd piłkarskich turystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.