Polska załoga rajdu Africa Eco Race 2020 wesprze akcję Caritasu

Polska załoga rajdu Africa Eco Race 2020 wesprze akcję Caritasu
(fot. depositphotos.com)
PAP / ms

Polska załoga rajdu Africa Eco Race 2020 wesprze akcję crowdfundingową Caritasu pod hasłem "Misja uratuje cię". Jej głównym celem jest pomoc ludziom potrzebującym – poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki.

Polska załoga rajdu Africa Eco Race 2020 (dawniej Paryż-Dakar) wyruszy z Monte Carlo 5 stycznia, a do Dakaru dotrze 19 stycznia, promując serwis crowdfundingowy prowadzony przez Caritas Polska. W akcji wezmą udział m.in Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i jego syn Konrad.

Ks. Iżycki poinformował, że dołączą do nich Konrad Dąbrowski – syn Marka, bracia Paweł i Artur Stasiaczkowie, Fabrizio Boetti i debiutująca w roli kierowcy rajdowego Marcelina Zawadzka – miss Polonia 2011, dziennikarka i prowadząca program «Pytanie na Śniadanie» w TVP.

"Wszystkich łączy pasja do sportów motorowych oraz imperatyw czynienia dobra. Zdecydowali się wyruszyć z «Misją uratuję cię», by pokazać, że pomaganie jest wspólną sprawą i nikt, kto pomocy potrzebuje, nie powinien zostać sam" – podkreślił ks. Iżycki.

Wyjaśnił, że "Misja uratuję cię" jest związana z prowadzonym przez Caritas Polska serwisem charytatywnym Uratujecie.pl. Na stronie internetowej serwisu można poznać historie podopiecznych, dla których prowadzona jest zbiórka i bezpośrednio wpłacać pieniądze. Celem Africa Eco Race "Misja uratuję cię" jest dotarcie do jak największej grupy darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych.

"Podczas rajdu będziemy prowadzić intensywne działania promujące zbiórki. Chcemy, by nazwa Uratujecie.pl stała się synonimem efektywnego pomagania osobom, które bez naszego wsparcia nie mają szans na zdobycie środków na kosztowne operacje i terapie, rehabilitację po wypadku czy odbudowę domu po pożarze" – wyjaśnił dyrektor Caritasu Polska.

Poinformował też, że uczestniczący w projekcie zawodnicy przywiozą do Senegalu przekazane przez Mlekovitę ok. 16 ton mleka w proszku dla dzieci chorych i niedożywionych, pozostających pod opieką ośrodka misyjnego kierowanego przez siostrę urszulankę Ksawerę Michalską na przedmieściach Dakaru.

Uczestniczący w konferencji Marek Dąbrowski podkreślił, że inicjatorem tego projektu był dyrektor Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki, a dla zawodników jest to szczególny projekt, bo mogą pomóc innym. Z kolei Jacek Czachor dodał, że ich pasją jest "chęć rywalizacji sportowej, jak również chęć niesienia pomocy".

Podopiecznym serwisu urarujecie.pl można pomóc, dokonując wpłaty na jedną z prowadzonych zbiórek, a także wysyłając SMS o treści "wspieram" pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska załoga rajdu Africa Eco Race 2020 wesprze akcję Caritasu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.