Polski samolot awaryjnie lądował w Dusseldorfie. Na pokładzie doszło do dekompresji

Polski samolot awaryjnie lądował w Dusseldorfie. Na pokładzie doszło do dekompresji
fot. depositphotos.com
PAP / ml

Samolot, lecący do Brukseli, lądował awaryjnie na lotnisku w Dusseldorfie - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Krzysztof Moczulski. Po pasażerów zostanie wysłany zastępczy samolot.

"Samolot LOT-u z Warszawy do Brukseli miał dekompresję na pokładzie. Sytuacja na szczęście została opanowana, a maszyna wylądowała awaryjnie w Düsseldorfie" - podał w poniedziałek wieczorem na Titterze poseł Lewicy Wojciech Biedroń.

Jak podał rzecznik LOT, w samolocie typu Embraer 195 o znakach SP-LNO, wykonującym rejs LO233 z Warszawy do Brukseli, nad terytorium Niemiec doszło do usterki systemu hermetyzacji kabiny. "Kapitan, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjął decyzję o obniżeniu pułapu lotu i lądowaniu w trybie standardowym na lotnisku w Dusseldorfie. Zaznaczył, że po pasażerów zostanie wysłany zastępczy samolot, który będzie kontynuował rejs do Brukseli. Dodał też, że start z Dusseldorfu do Brukseli możliwy będzie po uzyskaniu zgody na wykonanie tego rejsu - operacje lotnicze na lotnisku Zaventem dozwolone są do godziny 21:50 czasu lokalnego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Heller
29,90 zł

Autor zastanawia się nad wielkimi zagadnieniami, od wieków nurtującymi człowieka. Pyta o Wszechświat i naszą w nim egzystencję. O Boga i wieczność, o istnienie zła. Sięga do rozmaitych działów nauki, dociekań filozoficznych, analiz teologów i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Polski samolot awaryjnie lądował w Dusseldorfie. Na pokładzie doszło do dekompresji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.