Polski zespół w Porsche Supercup

PAP/PR

PKN Orlen powołał do życia zespół wyścigowy Verva Racing Team, który będzie reprezentował Polskę w Porsche Supercup. Kierowcami teamu został Robert Lucas i Jakub Giermaziak.

Porsche Supercup to zawody rozgrywane od 1993 roku, które poprzedzają wyścigi Formuły 1. Cykl jest organizowany przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA) we współpracy z firmą Porsche. Zawodnicy startują takimi samymi samochodami - modelem Porsche 911 GT 3.

W każdym wyścigu bierze udział 24 kierowców, w tym roku odbędzie się dziesięć, a pierwszy już 12 marca na otwarcie GP Bachrajnu. Dwa dni później, w dniu rozegrania wyścigu F1, odbędzie się druga eliminacja pucharu Porsche. W sezonie 2009 w pucharze triumfował Holender Jerroen Bleekemolen.

W barwach Verva Racing Team będą startowali 19-letni Jakub Giermaziak i 22-letni Robert Lucas. Obaj młodzi kierowcy zostali wybrani przez jury pod przewodnictwem Krzysztofa Hołowczyca. "Nasz nowy projekt jest bardzo poważnym przedsięwzięciem. Angażujemy się w wyścigi, które są najbliższe Formule 1, odbywają się na tych samych torach, na dwie godziny przed startem bolidów. Nad projektem pracowaliśmy przez ostatnie sześć miesięcy wspólnie z gronem specjalistów" - powiedział dyrektor wykonawczy ds. marketingu w PKN Orlen Leszek Kurnicki.

"To jeden z większych kroków w mojej karierze. Od trzech lat ścigam się w Carrera Cup, teraz nowy samochód różni się wydechem, który daje mu tylko trochę więcej mocy oraz hamulcami. Na razie jeździłem tylko przez jeden dzień na torze w Oschersleben, samochodu trzeba się uczyć od podstaw" - przyznał Robert Lucas podczas oficjalnej prezentacji zespołu.

12-14 marca: GP Bahrajnu (dwa wyścigi) 7-9 maja: GP Hiszpanii (Barcelona) 13-16 maja: GP Monte Carlo (Monaco) 25-27 czerwca: GP Europy (Walencja) 9-11 lipca: GP W. Brytanii (Silverstone) 23-25 lipca: GP Niemiec (Hockenheim) 30 lipca-1 sierpnia: GP Węgier (Hungaroring) 27-29 sierpnia: GP Belgii (Spa) 10-12 września: GP Włoch (Monza)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polski zespół w Porsche Supercup
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.