Ponadpartyjna rada ws. wejścia do strefy euro?

Ponadpartyjna rada ws. wejścia do strefy euro?
(fot. baldheretic / flickr.com)
PAP / slo

Powołanie ponadpartyjnej rady ds. wchodzenia Polski do strefy euro - z którą musiałby się konsultować rząd - proponuje europoseł, lider PJN Paweł Kowal. Chciałby, aby w radzie zasiadali: premier, przedstawiciele koalicji i opozycji, eksperci, b. premierzy i b. szefowie UKiE.

- Apeluję do pana premiera o uczynienie z integracji europejskiej - w tym wypadku z konkretnego jej aspektu, czyli wchodzenia do strefy euro - sprawy narodowej - powiedział Kowal na środowej konferencji prasowej w Sejmie. - To są decyzje na przyszłość i powinny być podejmowane w oparciu o wspólne analizy.

Podkreślił, że dzięki obowiązkowi prowadzenia konsultacji z radą premier nie ograniczałby się do relacji z własnym zapleczem politycznym i wystąpień w Sejmie, które "nie dają możliwości realnej konfrontacji poglądów."

- Nie chodzi o powoływanie dodatkowego ciała biurokratycznego, tylko o zmuszenie liderów politycznych do tego, by się ze sobą komunikowali w sprawach, które nie dotyczą tylko ich partii i ich rządów - powiedział Kowal.

Jak dodał, członkowie rady nie otrzymywaliby wynagrodzenia za pracę w niej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ponadpartyjna rada ws. wejścia do strefy euro?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.