Portugalia: młodzi tańczą i koncertują pod domami samotnych seniorów

Portugalia: młodzi tańczą i koncertują pod domami samotnych seniorów
1 miesiąc temu
PAP/mł

W Portugalii przybywa młodzieżowych grup muzyków i tancerzy, które w okresie pandemii umilają czas seniorom przed ich domami, przeprowadzając minikoncerty lub pokazy tańca. Nastolatkowie pokazują emerytom kroki: modne są szczególnie tańce afrykańskie - kuduro i afro-house. Część emerytów przyłącza się do tańca z zachowaniem dystansu.

 

Jak odnotowała w środę telewizja RTP, jeden z zespołów zawiązał się z inicjatywy samorządowców położonej koło stolicy Almady. Przekonali oni pięcioosobową grupę lokalnej młodzieży do umilania czasu osamotnionym emerytom. Młodzi trzy razy w tygodniu odwiedzają sąsiedztwo domów seniorów, organizując pokazy tańców afrykańskich. To nie jedyne miejsca w Portugalii, w których młodzi starają się poprawić samopoczucie seniorom. Młodzieżowe grupy muzyków odwiedzające samotnych seniorów występują też w innych portugalskich gminach, m.in. w Lizbonie oraz Torres Vedras.

“Inicjatywy służące odciągnięciu seniorów od samotności i tzw. czarnych myśli pojawiały się już wcześniej, nierzadko za sprawą młodzieżowych grup muzycznych działających w parafiach” - powiedział PAP portugalski muzykolog Pedro Alves.

Pomimo słabnięcia od końca lutego dynamiki zgonów i zakażeń w Portugalii władze tego kraju nie zgadzają się na likwidację restrykcji epidemicznych, a wychodzenie z domów ma swoje limity. W dalszym ciągu obowiązuje nocna godzina policyjna oraz weekendowy zakaz opuszczania powiatów, a także restrykcje w funkcjonowaniu handlu i usług.

Źródło: PAP/mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Zwoliński
19,90 zł

Człowiek dojrzewa całe życie, dochodzi do pełni człowieczeństwa. Wiąże się to z podejmowaniem wysiłku, zmierzającego do zrozumienia siebie i sensu swego istnienia. Właściwe wykorzystanie przemijającego czasu wprowadza coraz głębiej w to zrozumienie, czyli w mądrość...

Skomentuj artykuł

Portugalia: młodzi tańczą i koncertują pod domami samotnych seniorów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.