Porwany chrześcijanin zamordowany przez dżihadystów na egipskim Synaju

Porwany chrześcijanin zamordowany przez dżihadystów na egipskim Synaju
Fot.: YT/januszszczesniak
7 miesięcy temu
KAI/tkb

Po pół roku niewoli islamscy ekstremiści zamordowali strzałem w głowę 62-letniego Nabila Habasshicha Khadima - egipskiego handlowca i członka kościoła koptyjskiego - poinformowała KAI.

Zamordowany chrześcijanin należał do jednej z najstarszych społeczności koptyjskiej w okolicy. Handlował głównie złotem i był właścicielem sklepu z odzieżą oraz firmy sprzedającej telefony komórkowe. Został porwany 8 listopada 2020 roku pod swoim domem. Wielomiesięczne poszukiwania i zaangażowanie służb nie dały efektów.

Swoje kondolencje przekazał koptyjski prawosławny patriarcha Egiptu Tawadros II, który: „opłakuje syna i wiernego sługę”, który jest teraz w niebiańskiej chwale Chrystusa za to, że „dał świadectwo swojej wiary aż do przelania krwi” - przekazuje KAI.

Północny Synaj od wielu lat jest toczony przez ofensywę islamskich bojówek i ekstremistycznych grup, które nasiliły swe działania po obaleniu tamtejszego prezydenta Muhammada Mursiego w 2013 roku a także przy okazji powstania tzw. Państwa Islamskiego.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Asia Bibi, Anne-Isabelle Tollet
32,90 zł

Asia Bibi, której życie stało się wołaniem w obronie chrześcijan okrutnie prześladowanych w wielu krajach świata, po raz pierwszy szczerze opowiada o tym, w jaki sposób udało jej się dokonać niemożliwego: przekroczyć próg pakistańskiej celi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Porwany chrześcijanin zamordowany przez dżihadystów na egipskim Synaju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.