Powitanie polskich lekkoatletów na Okęciu

Powitanie polskich lekkoatletów na Okęciu
Polscy medaliści na Okęciu - schowany za kwiatami Piotr Małachowski, w środku Anita Włodarczyk i z prawej Tomasz Majewski (fot. PAP/Leszek Szymański)
11 lat temu
PAP/PR

 Około setka kibiców z flagami i kwiatami powitała w poniedziałek wieczorem na warszawskim lotnisku Okęciu grupę lekkoatletów wracających z mistrzostw Europy w Barcelonie. Wśród nich było czterech medalistów, w tym złoty w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

"Jestem strasznie zadowolony nie tylko ze złota, ale także dlatego, że pokonałem Roberta Hartinga" - powiedział podczas krótkiego powitania Małachowski, który przed rokiem w mistrzostwach świata w Berlinie przegrał w ostatniej serii właśnie z Niemcem. "Na następnych zawodach postaram się przekroczyć 70 m" - dodał. Konkurs w Barcelonie wygrał wynikiem 68,87.

Oprócz Małachowskiego, medale przybyłym kibicom prezentowali Tomasz Majewski (srebrny w pchnięciu kulą), Anita Włodarczyk (brązowa w rzucie młotem) i Adam Kszczot (brązowy w biegu na 800 m). Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha poinformował, że część pozostałych medalistów jest już w kraju, a inni mają wrócić z Hiszpanii jeszcze w poniedziałek.

Licząca 71 osób, największa w historii imprezy reprezentacja Polski wywalczyła w Barcelonie dziewięć medali: dwa złote, dwa srebrne i pięć brązowych. To najlepszy wynik od 1974 roku, kiedy z Rzymu biało-czerwoni przywieźli 10 krążków, w tym cztery złote.

Oprócz Małachowskiego na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Lewandowski w biegu na 800 m. Srebro zdobyli Majewski i Grzegorz Sudoł w chodzie na 50 km, a brąz Kszczot, Włodarczyk, Przemysław Czerwiński w skoku o tyczce, Joanna Wiśniewska w rzucie dyskiem oraz sztafeta kobiet 4x100 m.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Powitanie polskich lekkoatletów na Okęciu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.