Poznań: 70,8 proc. pensjonariuszy poznańskich DPS-ów chętnych do szczepienia przeciw COVID-19

Poznań: 70,8 proc. pensjonariuszy poznańskich DPS-ów chętnych do szczepienia przeciw COVID-19
fot. PAP/EPA/NEIL HALL
3 miesiące temu
PAP / sz

70,8 proc. pensjonariuszy poznańskich DPS-ów chce się zaszczepić przeciw COVID-19. Do środy w poznańskich domach pomocy społecznej preparat podano łącznie 174 pensjonariuszom na 507 chętnych.

Szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej rozpoczęły się w całym kraju w poniedziałek. Zabiegowi chce się poddać ok. 70 proc. mieszkańców DPS-ów, czyli ok. 70 tys. osób. Aby otrzymać szczepionkę, pensjonariusze nie muszą opuszczać placówek. Są do nich kierowane mobilne punkty szczepień.

W środę Urząd Miasta Poznania przekazał PAP, że na łączną liczbę 716 wszystkich mieszkańców siedmiu poznańskich DPS-ów przyjąć szczepionkę chce c507 pensjonariuszy, czyli 70,8 proc.

Według danych magistratu niemal wszystkim chętnym podano już preparat w DPS-ie Rocha (32 na 36 chętnych), w DPS-ie Pokrzywno (14 na 16 chętnych) i w DPS-ie Ugory (100 na 114 chętnych).

Z danych magistratu wynika jednak, że zabiegi nie ruszyły jeszcze np. w DPS-ie Konarskiego, gdzie zaszczepić się chce 139 na 170 mieszkańców.

Rzeczniczka prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska poinformowała PAP w środę, że w DPS-ie przy ul. Konarskiego wykryto ognisko koronawirusa. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono tam u 10 mieszkańców domu.

Źródło: PAP / sz

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Poznań: 70,8 proc. pensjonariuszy poznańskich DPS-ów chętnych do szczepienia przeciw COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.