Poznań: 70,8 proc. pensjonariuszy poznańskich DPS-ów chętnych do szczepienia przeciw COVID-19

Poznań: 70,8 proc. pensjonariuszy poznańskich DPS-ów chętnych do szczepienia przeciw COVID-19
fot. PAP/EPA/NEIL HALL
PAP / sz

70,8 proc. pensjonariuszy poznańskich DPS-ów chce się zaszczepić przeciw COVID-19. Do środy w poznańskich domach pomocy społecznej preparat podano łącznie 174 pensjonariuszom na 507 chętnych.

Szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej rozpoczęły się w całym kraju w poniedziałek. Zabiegowi chce się poddać ok. 70 proc. mieszkańców DPS-ów, czyli ok. 70 tys. osób. Aby otrzymać szczepionkę, pensjonariusze nie muszą opuszczać placówek. Są do nich kierowane mobilne punkty szczepień.

W środę Urząd Miasta Poznania przekazał PAP, że na łączną liczbę 716 wszystkich mieszkańców siedmiu poznańskich DPS-ów przyjąć szczepionkę chce c507 pensjonariuszy, czyli 70,8 proc.

Według danych magistratu niemal wszystkim chętnym podano już preparat w DPS-ie Rocha (32 na 36 chętnych), w DPS-ie Pokrzywno (14 na 16 chętnych) i w DPS-ie Ugory (100 na 114 chętnych).

Z danych magistratu wynika jednak, że zabiegi nie ruszyły jeszcze np. w DPS-ie Konarskiego, gdzie zaszczepić się chce 139 na 170 mieszkańców.

DEON.PL POLECA

Rzeczniczka prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska poinformowała PAP w środę, że w DPS-ie przy ul. Konarskiego wykryto ognisko koronawirusa. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono tam u 10 mieszkańców domu.

Źródło: PAP / sz

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Poznań: 70,8 proc. pensjonariuszy poznańskich DPS-ów chętnych do szczepienia przeciw COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.