PP: Jagiellonia po dogrywce wygrywa z Arką

Arka Gdynia przegrała z Jagiellonią Białystok 0:2 w 1/8 finału Remes Pucharu Polski. Obie bramki dla gości zdobył w dogrywce Tomasz Frankowski.

Gospodarze wystąpili w niemal najsilniejszym składzie. W zespole gości w porównaniu z ostatnim spotkaniem ligowym trener Michał Probierz dokonał aż 7. zmian, a na ławie posadził duet napastników: Tomasza Frankowskiego i Kamila Grosickiego. Silniejsza kadrowo Arka zaatakowała i zepchnęła gości do defensywy, ale nie potrafiła zdobyć gola.

Mecz stał na słabym poziomie. Po zmianie stron trener Probierz wprowadził Grosickiego i Frankowskiego, ale najlepszą okazję do zdobycia bramki miała Arka. W 82. minucie w polu karnym Jagielloni faulował Bruno Coutinho, ale strzał z rzutu karnego i dobitkę Adriana Mrowca obronił Rafał Gikiewicz. W doliczonym czasie gry dobre okazje do strzelenia gola miała Jagiellonia, jednak Frankowski przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką, a biegnącego sam na sam z bramkarzem Arki Norbertem Witkowskim Grosickiego w ostatniej chwili zatrzymał Mateusz Siebert.

Ostatnie minuty meczu powinny być dla Arki ostrzeżeniem. Ale gospodarze nie wyciągneli wniosków i już w 4. minucie dogrywki zostali skarceni bramką zdobytą przez niezawodnego "Franka". Arka nie znalazła sposobu na pokonanie Gikiewicza. W 112. minucie gry Frankowski ostatecznie pogrążył gospodarzy i goście mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski

0:1 Tomasz Frankowski (94'), 0:2 Tomasz Frankowski (112')