Premier Morawiecki wystąpił o odwołanie wicepremiera Gowina z rządu

Premier Morawiecki wystąpił o odwołanie wicepremiera Gowina z rządu
Premier Mateusz Morawiecki (fot. Artur Reszko/PAP)
PAP/mk

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki złożył wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie z rządu wicepremiera Jarosława Gowina. Taką informację przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Premier Morawiecki zwrócił się prezydenta Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii.

DEON.PL POLECA
"Skuteczność rządu Zjednoczonej Prawicy jest zależna od tego i możliwa dzięki wspólnej ciężkiej pracy całej Zjednoczonej Prawicy - zarówno PiS, jak i wszystkich koalicjantów, którzy mają podpisaną umowę koalicyjną i tych, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy" - mówił rzecznik rządu na konferencji prasowej.

"Odpowiedzią na kryzys związany z epidemią był i jest nadal Polski Ład, czyli kompleksowy program zmian społeczno-gospodarczych i pod którym wspólnie w maju podpisali się wszyscy liderzy Zjednoczonej Prawicy" - dodał. Müller podkreślał, że pod Polskim Ładem podpisał się również lider Porozumienia Jarosław Gowin. Zaznaczył, że w czasie podpisywania umowy koalicyjnej Porozumienie miało 20 parlamentarzystów, a dziś ma ich mniej.

DEON.PL POLECA

Rzecznik rządu dodał, że to Jarosław Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej.

W związku z wskazanymi wątpliwościami premier - jak dodał Müller - podjął decyzję o dymisji Jarosława Gowina.

"Ze względu na te wszystkie przesłanki pan premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dzisiaj do pana prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii" - poinformował rzecznik rządu.

Jarosław Gowin, komentując wniosek premiera stwierdził, że o swojej dymisji dowiedział się z mediów. Zapowiedział, że jutro Porozumienie - partia, której jest szefem - zdecyduje, czy pozostanie w rządzie Zjednoczonej prawicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Kamiński, Joanna Podsadecka

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.
M. Gandhi

Najpierw bezkresna zielona tajga, martwe konie na dzikich stepach Mongolii i audiencja u japońskiej księżniczki. A potem surowe ziemie tajemniczych Ajnów, żydowski „raj” na terytorium...

Skomentuj artykuł

Premier Morawiecki wystąpił o odwołanie wicepremiera Gowina z rządu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.