Premier zapowiada: w środę nowe zasady obostrzeń

Premier zapowiada: w środę nowe zasady obostrzeń
(fot. PAP/Paweł Supernak)
1 tydzień temu
PAP / df

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi szczegółowe zasady dotyczące obostrzeń, które zostały wypracowane na zespole zarządzania kryzysem związanym z Covid-19 - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Premier pytany był na wtorkowej konferencji prasowej, czy zapadły już jakieś decyzje, jeśli chodzi o zaostrzanie lub luzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa oraz kiedy można się spodziewać konferencji w tym temacie.

"Jutro pan minister zdrowia przedstawi szczegółowe zasady, które wypracowane zostały na zespole zarządzania całym kryzysem związanym z Covid-19" - powiedział Morawiecki.

W poniedziałek w TVN24 minister zdrowia stwierdził, że wszyscy oczekujemy, że trzeba powoli wychodzić i akceptować pewne ryzyka, które są związane z luzowaniem obostrzeń. "Uważam, że takie odważne decyzje trzeba podejmować" - podkreślił. W TVP Info minister zdrowia powiedział z kolei, że Zespół Zrządzania Kryzysowego analizował sytuację epidemiczną także w ujęciu regionalnym. Niedzielski stwierdził też, że w rozważaniach o obostrzeniach w Polsce będzie wzięta pod uwagę także sytuacja za granicami kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bartosz Bartosik, Adam Bodnar
27,93 zł
39,90 zł

Obywatel PL to Ty

  • Czy nasza demokracja jest zagrożona?
  • Skąd w nas tyle podziałów?
  • W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?
  • Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Premier zapowiada: w środę nowe zasady obostrzeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.