Zakopane znowu białe – na Kasprowym Wierchu leży 81 cm śniegu

PAP / jk

Na Podhalu i w Tatrach w nocy z soboty na niedzielę spadł śnieg, w Zakopanem leży ok. 5 cm, a na Kasprowym Wierchu 81 cm. Czynny jest wyciąg krzesełkowy w Kotle Gąsienicowym.

W Tatrach powyżej 1700 m n.p.m. obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że pokrywa śnieżna jest na ogół dobrze związana z podłożem, ale na niektórych stromych stokach jest związana umiarkowanie. Wyzwolenie lawiny jest możliwe przeważnie przy dużym obciążeniu dodatkowym, szczególnie na stromych stokach. Samoistne zejście dużych lawin jest mało prawdopodobne.

DEON.PL POLECA„Po opadach śniegu i krupy śnieżnej połączonych z wiatrem w okolicach grani, w żlebach i pod ścianami skalnymi potworzyły się depozyty z nawianego śniegu leżące na twardym podłożu” – podali ratownicy TOPR. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich leży 62 cm śniegu, a na Hali Gąsienicowej spadło 14 cm śniegu. Opady śniegu w Tatrach i Zakopanem zapowiadane są również na poniedziałek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leslie Wolfe

Na stole chirurgicznym leży pacjent, którego znam i... nienawidzę.

Kiedy ogłaszam godzinę śmierci, mój głos jest spokojny. Sala operacyjna zamiera. Wszystkie oczy skierowane są na mnie, szeroko otwarte i pełne napięcia.

Nigdy nie straciłam pacjenta....

Skomentuj artykuł

Zakopane znowu białe – na Kasprowym Wierchu leży 81 cm śniegu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.