Prezes RARS: W przyszłym tygodniu dotrą do Polski szczepionki Pfizera, AstraZeneki i Moderny

Prezes RARS: W przyszłym tygodniu dotrą do Polski szczepionki Pfizera, AstraZeneki i Moderny
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

W poniedziałek do Polski dotrze 1,5 mln szczepionek Pfizer/BioNTech, w czwartek 160 tys. dawek AstraZeneki, a w piątek 222 tys. preparatów Moderny. Szczepionek Johnson & Johnson nie będzie w przyszłym tygodniu - zapowiedział prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

- Jeśli chodzi o przyszłotygodniowe dostawy szczepionek, to spodziewamy się, że w poniedziałek dojedzie do nas 1,5 mln szczepionek Pfizer/BioNTech. W czwartek trafi z kolei 160 tys. AstraZeneki, a dzień później 222 tys. Moderny. Firma Jannsen (szczepionka Johnson & Johnson - PAP) w przyszłym tygodniu nie będzie nic wysyłać do Polski - podkreślił prezes RARS.

W mijającym tygodniu otrzymaliśmy od Moderny 222 tys. dawek, od Pfizera 1,5 mln szczepionek. AstraZeneka dostarczyła 319 tys. preparatów, a Johnson & Johnson 470 tys.

Polscy pacjenci otrzymują szczepionkę przeciw COVID-19 jednej z czterech firm. Tylko szczepionka Jannsen (Johnson & Johnson) jest jednodawkowa. Pozostałe wymagają powtórzenia dawki. Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Jannsen szczepione są osoby od 18. roku życia. Od 7 czerwca preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich i w wieku 16-18 lat, mogą być szczepione także dzieci w wieku 12-15 lat.

PAP/dm

 

Wpisz kod WAKACJED i skorzystaj ze specjalnego rabatu dla czytelników DEON.pl. W dniach 11-18 lipca 2021 r. 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prezes RARS: W przyszłym tygodniu dotrą do Polski szczepionki Pfizera, AstraZeneki i Moderny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.