Prezydent Czech miał wypadek na motocyklu. Jest w szpitalu

Prezydent Czech miał wypadek na motocyklu. Jest w szpitalu
Prezydent Czech gen. Petr Pavel (Fot. depositphotos.com/pl/Mykhaylo Palinchak)
PAP/dm

Prezydent Czech Petr Pavel zranił się podczas jazdy na motocyklu. Obrażenia nie są poważne, ale wymagają krótkiej obserwacji w Centralnym Szpitalu Wojskowym w Pradze - poinformowała w czwartek wieczorem na platformie X kancelaria prezydenta.

Centralny Szpital Wojskowy w Pradze nie sprecyzował charakteru obrażeń, ani jak długo szef państwa będzie hospitalizowany. Wypadkiem nie zajmuje się policja, ponieważ doszło do niego na zamkniętym obiekcie sportowym. Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia przekazał prezydentowi premier Petr Fiala.

62-letni Pavel, były generał czeskiej armii i były szef Komitetu Wojskowego NATO, jest znany z dobrej kondycji fizycznej. Skacze ze spadochronem, bierze udział w biegach i chodzi po górach.

Zapalony motocyklista, po wyborze na prezydenta nie zrezygnował z tej rozrywki. Latem 2023 roku czeskie media obiegło nagranie z prezydentem jeżdżącym na motocyklu bez kasku. Pavel przeprosił później za swe zachowanie, określił je jako „głupie” i przekazał datek na fundację pomagającą motocyklistom, którzy nie ze swojej winy skończyli na wózkach inwalidzkich.

DEON.PL POLECA

Jeszcze przed inauguracją w 2023 roku Pavel przeszedł badania lekarskie i przedstawił ich wyniki. Według lekarzy kompleksowe badanie wykazało, że jest zdolny do pełnienia wszystkich obowiązków prezydenckich.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prezydent Czech miał wypadek na motocyklu. Jest w szpitalu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.