Ksiądz jeździ kamperem i pokazuje Polskę. Czesi emitują nowy program

Ksiądz jeździ kamperem i pokazuje Polskę. Czesi emitują nowy program
Fot. depositphotos.com / Facebook.com
finanse.wp.pl / tk

Mieszkający w Czechach polski ksiądz Zbigniew Czendlik jeździ kamperem po Polsce i pokazuje różne zakątki naszego kraju. Duchowny robi to w ramach nowego programu, który zaczęła emitować czeska telewizja.

W pierwszym odcinku ks. Czendlik pokazał widzom Podkarpacie. Wybrał się nad Jezioro Myczkowskie oraz do Sanoka, gdzie próbował regionalnej kuchni. Zwiedził tam także Muzeum Budownictwa Ludowego, a swoją podróż zakończył w Łańcucie.

DEON.PL POLECAJak dowiadujemy się na portalu finanse.wp.pl, „program emitowany w czeskiej telewizji został przygotowany we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną”.

W kolejnych odcinkach kapłan przemierzy kamperem Lubelszczyznę, Mazowsze, Śląsk czy Pomorze. Odwiedzi takie miasta jak Warszawa, Kraków i Toruń.

Polska jest chętnie wybieranym kierunkiem wakacyjnym przez naszych południowych sąsiadów. „W 2023 r. z bazy noclegowej w Polsce skorzystało 350 tys. turystów z Czech. To o ponad połowę więcej niż w 2022 r” – czytamy na finanse.wp.pl.

Źródło: finanse.wp.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wacław Oszajca SJ, Damian Jankowski

Czasem trzeba stracić wiarę, by uwierzyć naprawdę

Wiara przestała być czymś oczywistym. Kościół przechodzi kryzysy, mierząc się z dramatem wykorzystania seksualnego oraz licznymi problemami związanymi z klerykalizmem, celibatem i skostniałymi strukturami, które niszczą wspólnotę. Czy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ksiądz jeździ kamperem i pokazuje Polskę. Czesi emitują nowy program
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.