Prezydent do ZHP: Polska czeka na uczestników Światowego Jamboree

Prezydent do ZHP: Polska czeka na uczestników Światowego Jamboree
fot. PAP/Darek Delmanowicz
PAP / pk

"Możliwość zrealizowania po raz pierwszy w Polsce tak ważnego dla wszystkich skautów wydarzenia, to ogromny sukces i znakomita promocja naszej Ojczyzny". Andrzej Duda wystosował gratulacje z okazji przyznania Związkowi Harcerstwa Polskiego tytułu gospodarza Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku, które odbędzie się w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej.

"Możliwość zrealizowania po raz pierwszy w Polsce tak ważnego dla wszystkich skautów wydarzenia, to ogromny sukces i znakomita promocja naszej Ojczyzny, w której idea skautingu niezmiennie rozwija się od ponad stu lat. Bardzo się cieszę, że tysiące skautów z całego świata przybędzie właśnie do Gdańska – miasta, w którym zrodził się wolnościowy ruch «Solidarności». I że tutaj, na Wyspie Sobieszewskiej, w atmosferze radości, porozumienia i współpracy, zjednoczą się przedstawiciele wielkiej wspólnoty, wierni idei Roberta Baden-Powella. Już dziś Polska czeka na wszystkich uczestników Światowego Jamboree" - napisał prezydent w liście gratulacyjnym do naczelnika ZHP druha Grzegorza Woźniaka.

"Wierzę, że ten czas spędzony razem utrwali braterskie więzi, przyniesie nowe przyjaźnie i zgodnie z hasłem skautowego zlotu umocni uczestników w przekonaniu, że zawsze należy być odważnym i odważnie patrzeć w przyszłość" - dodał.

Święto wszystkich skautów

Światowe Jamboree Skautowe to najważniejsze wydarzenie Światowej Organizacji Ruchu Skautowego dedykowane młodym ludziom w wieku od 14 do 17 lat, będącymi członkami narodowych organizacji skautowych. Światowe Jamboree to dwa tygodnie atrakcyjnego programu edukacyjnego z udziałem młodych ludzi z ponad 160 krajów. Odbywa się od 1920 r. co cztery lata w innym miejscu na świecie.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prezydent do ZHP: Polska czeka na uczestników Światowego Jamboree
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.