Prezydent: postarajmy się, by w niedzielę padł rekord udziału Polaków w wyborach

Prezydent: postarajmy się, by w niedzielę padł rekord udziału Polaków w wyborach
(fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
1 rok temu
PAP / df

Zachęcam do skorzystania z najważniejszego prawa, prawa wyborczego; postarajmy się, by w niedzielę padł rekord udziału Polaków w wyborach; udowodnijmy, jak bardzo cenimy demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej ojczyzny - zaapelował w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent przypominał w telewizyjnym wystąpieniu, że w maju prosił Polaków o liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Frekwencja okazała się rekordowa. Bardzo dziękuję za tak mocną odpowiedź na mój apel" - powiedział Duda.

"Teraz także pragnę zachęcić, by skorzystali państwo ze swojego najważniejszego prawa, prawa wyborczego. Postarajmy się, aby i tym razem padł rekord udziału Polaków w wyborach. Raz jeszcze udowodnijmy, jak bardzo cenimy sobie demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej ojczyzny" - apelował prezydent.

"Panie i panowie. Drodzy rodacy. Zarówno podczas wyborów, jak i po ich zakończeniu, pamiętajmy, Polska jest jedna, nasza, wspólna" - podkreślił.

Przeczytaj całą treść orędzia:

Szanowni Państwo,

w najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Wybory bardzo ważne, dotykające kluczowych dziedzin naszego życia, decydujące o sprawach dla nas najważniejszych. Przez wiele tygodni ugrupowania polityczne przedstawiały swoje programy i propozycje. Kandydaci na posłów i senatorów mówili o swoich osiągnięciach, podawali powody, dla których powinniśmy wybrać właśnie ich.

Podczas moich licznych spotkań z Polakami często słyszę, że politycy powinni odnosić się do obywateli z szacunkiem. Powinni dotrzymywać słowa i złożonych obietnic. Właśnie to buduje zaufanie, zaufanie, które jest niezbędne, aby zachować harmonijny rozwój naszej ojczyzny, by budować jej pomyślą przyszłość.

Teraz to nasze głosy zdecydują o Polsce: o tym, w jakim kraju będą dorastały nasze dzieci. Razem postanowimy, jak ma być podtrzymany wzrost gospodarczy, według jakich reguł dzielić środki publiczne, jak utrwalić bezpieczeństwo naszych domów i naszych granic, jak ochronić podstawowe wartości.

W maju prosiłem państwa o możliwie liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja okazała się rekordowa. Bardzo dziękuję za tak mocną odpowiedź na mój apel. Teraz także pragnę zachęcić, aby skorzystali Państwo ze swojego najważniejszego prawa – prawa wyborczego.

Postarajmy się, żeby i tym razem padł rekord udziału Polaków w wyborach. Raz jeszcze udowodnijmy jak bardzo cenimy sobie demokrację. Jak bardzo zależy na dobrej przyszłości naszej ojczyzny. Panie i panowie, drodzy rodacy, zarówno podczas wyborów jak i po ich zakończeniu pamiętajmy: Polska jest jedna, nasza, wspólna

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent: postarajmy się, by w niedzielę padł rekord udziału Polaków w wyborach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.