Prezydent Zełenski spotkał się z byłym premierem W. Brytanii Borisem Johnsonem

Prezydent Zełenski spotkał się z byłym premierem W. Brytanii Borisem Johnsonem
fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
PAP

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w niedzielę, że spotkał się z byłym premierem W. Brytanii Borisem Johnsonem podczas jego wizyty w Kijowie. Zełenski nazwał Johnsona "prawdziwym przyjacielem Ukrainy".

"Witam w Kijowie prawdziwego przyjaciela Ukrainy Borisa Johnsona. Dziękuję za poparcie, Borisie!" - napisał Zełenski na serwisie Telegram. (https://t.me/V_Zelenskiy_official/4845).

Wcześniej media ukraińskie podały, że Johnson jest na Ukrainie i że odwiedził Buczę i Borodziankę. Te podkijowskie miejscowości w pierwszych miesiącach inwazji rosyjskiej stały się symbolem zbrodni na ludności cywilnej, których dopuszczali się wojskowi Rosji.

Była to pierwsza wizyta Johnsona na Ukrainie od czasu, gdy jesienią 2022 r. odszedł ze stanowiska premiera. Stojąc na czele rządu W. Brytanii Johnson opowiedział się jednoznacznie za wsparciem Ukrainy, gdy w lutym 2022 roku Rosja zaatakowała sąsiedni kraj. Od tego czasu cieszy się na Ukrainie sporą popularnością - ulice na jego cześć nazwało kilka miast, a Kijów i Odessa mianowały go swym honorowym obywatelem.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prezydent Zełenski spotkał się z byłym premierem W. Brytanii Borisem Johnsonem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.