Prokom bez walki przegrał w Tel Awiwie

Trener Prokomu Tomas Pacesas miał w czwartek wiele powodów do upominania swoich zawodników (fot. PAP/EPA/OLIVER WEIKEN)

W piątym występie w tegorocznej edycji koszykarskiej Euroligi zespół Asseco Prokom Gdynia przegrał po raz piąty tym razem w Tel Awiwie w spotkaniu z tamtejszym Maccabi. Gdynianie po fatalnej grze ulegli 58:99 (19:29, 12:19, 16:22, 11:29).

Początek spotkania dawał nadzieję na dobrą postawę polskiej ekipy i korzystny rezultat. Prokom szybko objął bowiem prowadzenie 5:0. Nadzieja prsynęła jednak po kilku minutach, kiedy gospodarze złapali rytm i zaczęli dytkować warunki na parkiecie. Już w 7 minucie prowadzili 15:12, a pierwszą kwartę zakończyli z 10-punktową przewagą.

Później było już tylko gorzej dla gości. Koszykarze Prokomu byli bezradni w każdym elemencie gry. Momentami jedynie pokazywali, że drzemie w nich spory potencjał. W czwartek ten potencjał nie został wykorzystany i Prokom doznał sromotnej porażki. To już piąta przegrana w piątym meczu Euroligi.