Prokom przegrywa z Chimki Moskwa w Eurolidze

Asseco Prokom Gdynia przegrali w wyjazdowym meczu grupy D Euroligi z byłą drużyną Macieja Lampego, BC Chimki Moskwa. Tylko w pierwszej połowie goście mogli liczyć na korzystny rezultat.

Spotkanie zaczęło się od prowadzenia gospodarzy 5:0. Lepsza gra w ataku, celne trafienia za 3 Łukasza Seweryna i Qyntela Woodsa sprawiły, że po pierwszych 10 minutach goście przegrywali tylko 2 punktami. Na początku drugiej odsłony gry, podopieczni Tomasa Pacesasa po dwupunktowym rzucie Woodsa i "trójce" Davida Logana prowadzili 25:22. Do stanu po 31 trwała wyrównana walka, jednak później koszykarze Chimki zdobyli z rzędu 9 punktów i wyszli na znaczniejsze prowadzenie. W drugiej połowie rosyjska drużyna kontrolowała już mecz, powoli powiększając przewagę.