Przewiercił sobie czaszkę wiertarką, by wszczepić czip do mózgu w celu kontrolowania snów

Przewiercił sobie czaszkę wiertarką, by wszczepić czip do mózgu w celu kontrolowania snów
fot. Depositphotos
PAP / pk

Pochodzący z rosyjskiego Nowosybirska mieszkaniec Ałmaty przewiercił sobie czaszkę wiertarką, by wszczepić czip do mózgu; chciał dzięki temu kontrolować swoje sny. Wcześniej prowadził eksperymenty na owcach  - poinformował kazachstański portal baigenews.kz.

40-letni Michaił Raduga spędził wcześniej wiele godzin, oglądając w popularnych serwisach internetowych pracę neurochirurgów. Zanim zdecydował się na wszczepienie czipu do własnego mózgu, przeprowadził eksperymenty na pięciu owcach.

- Chciałem rozszerzyć ludzkie możliwości - powiedział eksperymentator, który stracił ponad litr krwi i cudem został odratowany przez lekarzy. Dodał, że zabieg nie powiódł się, ponieważ miał "zbyt małe doświadczenie chirurgiczne". Był przekonany, że elektroda, stymulując korę motoryczną mózgu, pomoże mu kontrolować sny.

Michaił wywiercił w swojej głowie dziurę, mocując skórę spinaczami do papieru i wprowadził elektrodę do mózgu - napisał portal. Wcześniej zgłaszał się z prośbą o wykonanie takiego zabiegu do lekarzy neurochirurgów, lecz ci odmawiali.

DEON.PL POLECA

Jego eksperyment - jak pisze portal baigenews.kz. - "spotkał się z falą krytyki". Neurochirurg Alex Green z Uniwersytetu Oksfordzkiego powiedział, że mężczyzna mógł zabić się, spowodować u siebie udar, a teraz może być narażony na ryzyko rozwoju epilepsji.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przewiercił sobie czaszkę wiertarką, by wszczepić czip do mózgu w celu kontrolowania snów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.