Przez chwilę noc stała się dniem. Spektakularny rozbłysk meteoru nad Europą

Przez chwilę noc stała się dniem. Spektakularny rozbłysk meteoru nad Europą
Fot. Tasos Mansour / unsplash.com / Facebook.com
polsatnews.pl / tk

W sobotni wieczór nad Portugalią i Hiszpanią zaobserwowano spadający meteor. Obiekt przez kilka sekund rozświetlił niebo tak mocno, że noc wydawała się być dniem. W sieci krąży wiele filmów ukazujących to spektakularne widowisko.

Na nagraniach wyraźnie widać przecinający niebo obiekt, który spala się w ziemskiej atmosferze i przez kilka sekund rozświetla okolicę. "Spadająca gwiazda" miała niebieską barwę i ciągnęła za sobą długi, jasny warkocz.

Jak wyjaśniła Europejska Agencja Kosmiczna, meteor był prawdopodobnie oderwanym fragmentem komety i poruszał się z prędkością 2 735 kilometrów na godzinę.

Astronom Josep María Trigo powiedział, że "meteor miał prawdopodobnie średnicę od 20 do 30 centymetrów".

DEON.PL POLECA

"Władze Portugalii otrzymały doniesienia o obiekcie spadającym z nieba w Viseu, ale nie były w stanie zlokalizować możliwego miejsca jego upadku na ziemię" - podaje polsatnews.pl.

Z doniesień Europejskiej Agencji Kosmicznej wynika, że mało prawdopodobne jest, aby fragment spadającego obiektu uderzył w Ziemię.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Martin Laird OSA

Z jakiegoś powodu uważamy, że jeśli chcemy ruszyć przed siebie, potrzeba nam światła, które oświetlałoby drogę na dystansie wielu kilometrów. Na szczęście tak duży wgląd w przyszłość nie jest wymagany. Jadąc samochodem w nocy, widzimy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przez chwilę noc stała się dniem. Spektakularny rozbłysk meteoru nad Europą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.